BIK

Biuro Informacji Kredytowej (BIK) to wirtualna baza danych, w której zamieszczona jest pełna historia o zaciąganych przez Kredytobiorców kredytach. Informacje o zaciągniętych kredytach i pożyczkach oraz harmonogramie ich spłaty, to podstawowe narzędzie do weryfikacji zdolności kredytowej osoby ubiegającej się o pożyczkę lub kredyt, z którego Banki chętnie korzystają.

Banki traktują historię kredytową jako jeden z głównych czynników decydujących o ryzyku związanym z udzielaniem kredytu. Klienci, którzy miewali kłopoty z terminową spłatą rat muszą liczyć się z tym, że bank potraktuje ich jako bardziej ryzykownych. Analitycy zakładają, iż problem może się powtórzyć i mogą wnioskować o dodatkowe zabezpieczenia, podnieść oprocentowanie kredytu lub nawet przekreślić wniosek i szanse na otrzymanie kredytu.

Biuro Informacji Kredytowej przechowuje kilka typów informacji. Po pierwsze, o spłacanych przez nas obecnie zobowiązaniach, czyli otwartych rachunkach kredytowych. W przypadku każdego kredytu odnotowana jest m.in. jego pierwotna wysokość, aktualizowana, nie rzadziej niż co miesiąc, suma długu pozostałego do spłaty oraz terminowość spłaty kolejnych rat.

Biuro Informacji Kredytowej (BIK) gromadzi także wszystkie zapytania, które przyszły Kredytobiorca składa bezpośrednio do Banków.
Banki mogą w ten sposób dowiedzieć się np. czy w ostatnim czasie składaliśmy wnioski kredytowe w innych instytucjach/Bankach, co w większości przypadków wpływa negatywnie na ocenę zdolności kredytowej Klienta, poprzez obniżenie tzw. skoringu.
Zalecamy korzystanie z firm bezpośrednio obsługujących Banki, jak Centrum Specjalistów Finansowych (CSF), które dzięki dostępowi do BIK i oferty Banków zweryfikuje możliwości przyszłego Kredytobiorcy oraz przygotuje oferty bez narażenia na obniżenie zdolności kredytowej Kredytobiorcy.

Istotną korzyścią dla osoby ubiegającej się o finansowanie jest fakt, iż zapytanie monitorujące złożone przez Centrum Specjalistów Finansowych (CSF) nie zostaje odnotowane jako kolejne zapytanie w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), co nie powoduje obniżenia punktacji / skoringu.
Najlepszym sposobem na rozpoczęcie współpracy z CSF będzie właśnie analiza raportu monitorującego pobranego z BIK.
Nasz specjalista finansowy przeanalizuje historię kredytową przyszłego Kredytobiorcy, a następnie przedstawi Banki, w których istnieje możliwości uzyskania najlepszego finansowania.

placeholder
korzyści i zadowolenie
  • Dbamy o zadowolenie naszych klientów.
  • Realizujemy założone cele.
  • Myślimy i działamy jak partnerzy biznesowi.
  • Dzielimy się naszym doświadczeniem.
  • Nasze zmotywowanie przekuwamy w sukces osiągniętego celu.
jak możemy pomóc?

Skontaktuj się z naszymi konsultantami jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej.

Nie miałam pojecia ani o kredytach ani o skomplikowanej procedurze składania dokumentów. Na szczęście konsultanci CSF wyjaśnili mi o co chodzi i dobrali dla mnie najlepszy produkt. Dziękuję.

placeholder
Zofia Lubecka
Lek. Medycyny, Prywatna praktyka

Jeśli szukasz korzystnego rozwiązania finansowego?